T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / ÇİĞLİ - Mehmet-Hikmet Kaşerci Ortaokulu

DynEd İngilizce Eğitim Programı

1) İndirme

DynEd İngilizce Dil Eğitim Programını İndir

Yukarıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfada "Yine de İndir" yada "Download Anyway" kısmına tıklayarak programı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

2) Kurulum

1) Dyned´i kurabilmeniz için bilgisayarınızda Winrar isimli programın olması gerekir. Genelde her bilgisayarda kurulu olan bu programın görüntüsü yukarıda görüldüğü gibi kitap şeklindedir. Eğer bu program bilgisayarınızda yoksa buraya tıklayarak programı indirip kurabilirsiniz.

quicktime

2) Dyned´i çalıştırabilmeniz için bilgisayarınızda Quicktime isimli programın olması gerekir. Programın genelde masaüstünde yukarıdaki gibi mavi simgesi olur. Eğer bu program bilgisayarınızda yoksa buraya tıklayarak programı indirip kurabilirsiniz.

3) Yukarıdaki programları eksiksizce indirip kurduysanız şimdi Dyned´i indirmeye başlayabilirsiniz. Yukarıdaki programlar hali hazırda bilgisayarınızda var ise kurmanıza gerek yoktur.

4) Dyned´i indirmek için buraya tıklayınız.

Dyned Kurulum Resimleri

 

 

 5) İndirdiğiniz Dyned sıkıştırılmış klasör halindedir. Bunu açabilmeniz için indirme işlemi bitmiş olan Dyned dosyasına yukarıdaki gibi sağ tıklayıp "extract here" ya da "buraya çıkart" tıklamanız gerekmektedir.

Dyned Kurulum Resimleri

 

 

 6)"Buraya çıkart" veya "extract here" işlemini yapınca yeni oluşan klasörümüzü açıyoruz ve yukarıdaki gibi Setup yazan yere tıklıyoruz.

 

Dyned Kurulum Resimleri

 

 

 

7)Setup yazan yere tıkladığınızda karşınıza bu ekran gelecektir. "Kur" yazan butona basıyoruz.

Dyned Kurulum Resimleri

 

 

8) Ardından "Kabul Ediyorum" butonuna basıyoruz.

Dyned Kurulum Resimleri

 

 

9) Ardından tekrar "Kur" butonuna basıyoruz.

Dyned Kurulum Resimleri

 

 

10) Ardından "Tamam" butonuna basıyoruz.

 

Dyned Kurulum Resimleri

11) Bu ekranı görünce "Evet" yazan butona tıklıyoruz. Sonrasında da pencere çıkarsa "Yükle" butonuna tıklayınız. Siz "Yükle" butonuna tıkladıktan sonra bilgisayar yaklaşık olarak 1-2 dakika süreyle otomatik birkaç işlem yapacaktır. İşlemler bitince "Bitir" butonuna basınız. Unutmayın, internet bağlantınız olmadan Dyned´i güncelleyemezsiniz. Dyned´i güncellemeden de kurulum başarıyla sonlanmayacaktır.

 

Dyned Kurulum Resimleri

 

 

12) Bilgisayarınızın masaüstüne "DynEd Records Manager" ve "Dyned Courseware" yazan 2 adet simge gelecektir. Öğrencilerimiz "Dyned Courseware" yazan simgeye çift tıklayınca yukarıdaki ekran gelecektir. Öğrenci e-posta ve şifre ile giriş yapabilirsiniz. "DynEd Records Manager" yazan simge sadece öğretmenler içindir,

öğrencilerimizin bu simgeye tıklamalarına gerek yoktur.

Not: Dyned sunucuları sık sık arızalanmaktadır. Bu arıza bakanlık kaynaklıdır. Öğrencilerimiz kullanıcı adı ve şifrelerini doğru girdiklerine emin oldukları halde hata ekranı çıkarsa sunucularda geçici problem olduğunu düşünebilirsiniz. Birkaç dakika ya da birkaç saat sonra tekrar girmeyi deneyebilirsiniz.

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 14.04.2016 - Güncelleme: 14.04.2016 10:08 - Görüntülenme: 1210
  Beğen | 4  kişi beğendi